En Çok Tercih Edilen Araç Modelleri

 

En Çok Tercih Edilen Araç Modelleri ve  Araç ekspertiz, diğer bir ismiyle oto ekspertiz, ikinci el piyasasında yer alan araçların gereken tüm incelemelerinin ustaları tarafından gerçekleştirilip, raporlanması işlemine verilen isimdir. Bu raporlama işleminde alıcı olan taraf alacağı araç hakkında gereken tüm bilgilere ulaşabilir. Bu sayede satın alınan aracın ne durumda olduğu konusunda tüm detaylar öğrenilerek, alınıp alınmamasına karar verilir. 13 Ağustos 2019 tarihinden itibaren zorunlu hale gelen oto ekspertiz, 2. el araç almak isteyenlerin mutlaka yapması gereken kapsamlı işlemlerden birisidir.

Oto ekspertizin zorunlu hale gelmesi sonucunda, ikinci el araba almak isteyenler, güvenilir ekspertiz firma arayışlarına girişmeye başladılar. Alınan aracın detaylı incelemeleri bu konuda önem taşıdığından bu işlemin de uzmanları tarafından gerçekleşmesi gerekiyor. TSE belgeli Eskişehir oto ekspertiz bu konuda güvenle ekspertiz işlemlerini yapabileceğiniz, raporlamadan sonra araç hakkında tüm detayları öğrenebileceğiniz öncü firmalar arasında bulunuyor.

Size tavsiyem yapacağınız ekspertiz işlemlerinde Eskişehir oto ekspertiz firmasını tercih etmeniz olacak. Güvenli incelemelerin yanı sıra, test sürüşü imkanı, araç hakkında gereken her şey hizmet olarak size profesyonel ekip tarafından sunuluyor.

İkinci El Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

İkinci el araç satın alma işlemlerinde dikkat edilmesi gereken konuların başında aracın herhangi bir arızasının olup olmadığını öğrenmek olacak. Bunun dışında araç alırken dikkat edilmesi gereken bazı detayları şu şekilde sıralayabiliriz;

1- Araç Mutlaka Görülmeli

Alacağınız araç hakkında bilgi sahibi olmak için yeterli deneyime sahipseniz aracı yerinde görmeniz oldukça önemli. Hatta aracı yerinde görmüşken Eskişehir araç ekspertiz firmasına uğrayarak gereken tüm incelemeleri yapın. Sonrasında aracı alıp almayacağınıza kolayca karar verebilirsiniz.

2- Araç Piyasa Değeri Nedir?

Araç alacakların en çok dikkat etmesi gereken noktaların başında, aracın piyasasının ne kadar olduğuyla ilgilidir. Alacağınız aracın markası ne olursa olsun piyasa araştırması yaparak, fiyatı hakkında genel bilgi sahibi olmalısınız.

3- Doğru Tercih Yapmaya Çalışın

Doğru tercih yapmak sadece aracın modeliyle ilgili değildir. Aldığınız aracın ne tür arızaları var, daha önce kaza yaptı mı gibi sorulara yanıt bulmanız da gerekecek. Bu sorulara yanıt bulmak için Eskişehir araç ekspertize uğramanız yeterli olacaktır.

4- Sonradan Harcama Yapmayacağınıza Emin Olun

Birçok kişi ikinci el araba aldıktan sonra sanayi yolunu ezberleyecek noktaya varır. Bunun nedeni, aracın arızalarının tahmin edilemeyecek seviyelerde olmasıdır. Siz bu sorunları yaşamak istemiyorsanız yapmanız gereken TSE belgeli Eskişehir oto ekspertiz firmasına uğramak olacak.

5- Son Olarak Test Sürüşü

Araç alacağınız esnada test sürüşü yapmayı asla unutmayın. Bu araç hakkında size bilgi verebilir. Ama unutmamanız gereken bu test sürüşünü Eskişehir oto ekspertiz firmasına uğrayarak gerçekleştirmek.

İkinci El Araç Piyasası Hakkında

İkinci el araçlar son dönemler oldukça talep görüyor. Sıfır araçlarda yaşanan vergi artırımları, ikinci el olan araçların önemli satış işlemlerinin yapılmasını sağlıyor. Alınan ikinci el arabaların ekspertiz işlemlerinin gerçekleştirilmesi de araçlara olan talebin artmasına neden oluyor. Çünkü oto ekspertiz sayesinde ikinci el araçlar artık neredeyse sıfır araçlar kadar önem taşıyor.

İkinci Elde En Çok İlgi Gören Araçlar Hangileridir?

İkinci el araç piyasasında en çok ilgi gören araçlar, genellikle uzun yıllardır Türkiye piyasasında bulunan markalardan oluşuyor. Peki, bu markalar hangileri, en çok ilgi gören araçlar nelerdir?

Ford: Ford Focus ikinci el araç piyasasında en çok rağbet gören araçların başında geliyor.

Renault: Renault uzun yıllardır Türkiye piyasasında yer alan önemli markalar arasında yer alıyor. Bu markanın son yıllarda en çok satılan ikinci el modelleri ise Symbol ve Clio olarak karşımıza çıkıyor.

Fiat: Fiat Linea ikinci araç alışverişlerinde en çok tercih edilen araçlardan birisi.

Daci: Dacia Duster, kısa süre içerisinde yakaladığı başarıyla Türkiye ikinci el araç piyasasında önemli bir yer tutmaya başladı.

Toyota: Toyota Corolla son zamanlarda ikinci el araç piyasasında büyük atılımlar yaparak, öncü arabalar arasında yer almaya başladı.

Eskişehir Araç Ekspertiz

Türkiye’de 13 Ağustos tarihinden itibaren zorunlu olan araç ekspertiz işlemleri, güvenli ekspertiz gerçekleştiren firmaların çok sayıda aranmasına neden oldu. TSE belgeli Eskişehir oto ekspertiz bu alanda sunduğu hizmetle ikinci el araçların alımlarında önemli bir hizmet sunuyor. Sizde araç almak istiyorsanız, Eskişehir oto ekspertiz firmasını gönül rahatlığı içerisinde tercih edebilirsiniz.

Firma sadece araç alımında gereken incelemelerin yapılması ve raporlanması hizmetini sunmuyor, ikinci el araç alımlarında size büyük bir destek sağlıyor. Sizde istediğiniz ikinci el marka aracı almak istediğinizde mutlaka Eskişehir araç ekspertiz firmasına uğramalısınız. Eskişehir araç ekspertiz firması size test sürüşleri gibi konularda destek sağlayabilir.

Araç Ekspertiz Artık Zorunlu

13 Ağustos 2019 tarihinden sonraki dönemde alınan ikinci el araçların mutlaka ekspertiz işlemlerinde geçmesi  gerekiyor. İşlemleri gerçekleştirecek olan firmanın alanında yetki sahibi, tecrübeye sahip, işinin ehli konumda olması gerekiyor. Eskişehir ekspertiz bu konuda sizlere yardım edebilecek öncü firmalar içerisinde bulunuyor.

Book online now &
SAVE
10%
On Your Ride

DOWNLOAD OUR APP

About the Author

Buy Avada Now

Subscribe Today

Subscribe to our monthly newsletter to receive all of the latest news and articles directly to your inbox.

Discussion

Testimonials

“Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.”

Mike Smith – Brooklyn, NY

Related Posts

If you enjoyed reading this, then please explore our other articles below:

Back to News

Don’t want to use the app?

No problem, book online or give us a call!

BOOK ONLINE
CALL TO BOOK
BOOK ONLINE
CALL TO BOOK