Motor Performans Testi

Oto Ekspertiz Firmaları Ne iş Yapar? Oto ekspertiz firmaları almış olduğumuz aracı götürüp test ettirebileceğimiz aracın hatalarının kusurlarının yahut kazalarının var olup olmadığını var ise eğer neler olduğunu görebileceğimiz firmalardır. Örneğin Eskişehir de bir araba aldığınızda bu arabanın güvenirliğinden emin olmak için Eskişehir oto ekspertiz firmasına gidebilirsiniz. Bu firmalarda araçların iç kısımları dış kaportaları yürür aksamı ve motor kısmı kontrol edilerek belli testlere tabi tutulur bu testler sonucunda bir rapor oluşturularak araç sahibine verilir bu raporu ekspertiz firması güvencesi altına alır. Motor performans test

Almak istediğiniz aracın raporuna bakarak o aracı gönül rahatlığıyla alır yahut vazgeçersiniz. Sadece araç alırken değil uzun zamandır kullandığınız aracın durumunu öğrenmek içinde oto ekspertizi yaptırabilirsiniz. Motor Performans Testi Nedir? Almak üzere olduğumuz yahut zaten kullanmakta olduğumuz aracın motor gücünü görmek için oto ekspertiz firmalarında yapılan testlerden biri de motor performans testi. Bu test araç motorunun verimini yıpranma durumunu güç ve performans kaybını görmemizi sağlayan bir testtir. Motor Performans Testi Nasıl Yapılır? Yapılan motor performans testi esnasında araç döner silindirler üzerine alınır araç sabitlendikten sonra aracın beynine bağlantı kısmından bir kablo ile bilgisayar bağlanır. Bilgisayar anlık olarak aracın hatalarını çalışma durumunu çalışan çalışmayan bütün sensörlerini göstermektedir.

Bilgisayar bağlandıktan sonra araç çalıştırılır ve her vites de ki gücü denenir bu deneme esnasında bilgisayar bütün verileri ve değişimlere kayıt eder. Araç vites değişiklikleri ulaşılan en yüksek güç en yüksek hız kayıt edilir tekerleklerin durumu aracın diğer alıcılarının ve sensörlerinin çalışması kayıt edilir. Araç son devrine kadar zorlanır ve bir süre o devirde dip gazda devam edilir araç ulaşabileceği son noktaya kadar zorlanır. Araç motoru zorlandıktan sonra araca bağlı olan bilgisayar üzerinden aracın verilerine bakılır aracın testi esnasında kayıt edilen veriler kontrol edilirken dikkat edilen ilk husus motorun ne kadar yıprandığı ne kadar güç kaybına uğradığı ve motor performans oranının ne çıktığıdır.

Örneğin Eskişehir oto ekspertiz firmalarında motor performans testine soktuğunuz 7 yaşındaki 1.6 litre 100 beygir gücüne sahip almak üzere olduğunuz bir aracı motor performans testi sonrasında %90 verimde olduğunu ve maksimum 90 beygir gücü verebildiğini görebilirsiniz. Bu durum arabadan arabaya ve kullanımdan kullanıma göre çok değişiklik göstermektedir. Bunun dışında motor içerisinde çalışmayan yahut hata veren elektronik sistemleri de görebilir daha sonrası için oluşa bilme ihtimali olan yeni arızalara karşı da temkinli olabilirsiniz. Aynı zamanda aracın geçmişe dönük beynine kaydettiği arıza kayıtlarını da görebilirsiniz. Almak üzere olduğunuz yahut uzun zamandır kullandığınız aracınızın motorunun durumu hakkında birçok bilgiye sahip olabilirsiniz.

Oto Ekspertiz Yaptırmalı Mıyız? Almak üzere olduğunuz aracın kazalı olup olmadığını öğrenmek için motorunun performansını durumunu var olan hata yahut kusurlarını görmek için oto ekspertiz yaptırmanız çok iyi olacaktır. Aracın kaportasındaki var ise boyalı alanlar kazalı yahut değişmiş alanlar oto ekspertizinde mutlaka çıkacaktır. Aynı zaman da aracın kapalı kutusu olan motoru hakkında da birçok bilgiye sahip olmak için oto ekspertizi yaptırmak faydalı olur. Aracı satın aldıktan sonra pişman olmamak için oto ekspertizi yatırmak en mantıklı seçenek olsa gerek.

Book online now &
SAVE
10%
On Your Ride

DOWNLOAD OUR APP

About the Author

Buy Avada Now

Subscribe Today

Subscribe to our monthly newsletter to receive all of the latest news and articles directly to your inbox.

Discussion

Testimonials

“Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.”

Mike Smith – Brooklyn, NY

Related Posts

If you enjoyed reading this, then please explore our other articles below:

Back to News

Don’t want to use the app?

No problem, book online or give us a call!

BOOK ONLINE
CALL TO BOOK
BOOK ONLINE
CALL TO BOOK