Pilot Garage Eskişehir Oto Ekspertiz Hizmetleri

Aracın asıl değerinin bilinerek yapılması, ikinci el araç satışlarında önem arz etmektedir. Gerçek değer sadece gözle yapılan muayene ile belirlenemez. Araç değerinin doğru bir şekilde tespit edilmesi için bağımsız konusunda uzman ve tecrübeli kişilere başvurulması gerekmektedir.

Güvenli ve karşılıklı hakların korunumunu sağlamak için araç değeri hizmet belirleme işlemlerinin belli normlara göre yapılması önem arz etmektedir. Bu noktada, ülkemizde geniş bayi ağıyla hizmet veren Pilot Garage olarak her vilayette olduğu gibi eskişehir oto ekspertiz firması Pilot Garage Eskişehir olarak da çalışmalarına devam etmektedir.

Eskişehir ve çevresinde, ihtiyacınız olan oto ekspertiz işlemlerini hızlı, güvenilir ve tarafsız bir şekilde gerçekleştirmekteyiz. Uzman alanımız ekspertiz hizmetlerinin haricinde, Eskişehir egzoz emisyonu yapan yerlerde hizmet veren bayilerimiz de mevcuttur.

Güvenilir Araç Ekspertiz Hizmeti İçin Uyguladığımız Testler

Pilot Garage olarak Eskişehir Oto Ekspertiz tesislerimizde araçların değerleri, konusunda uzman ve tecrübeli personelimizce, teknolojik olanaklardan yararlanılarak yapılmaktadır. Model ve teknolojik gelişmeleri takip ederek eskişehir sigortalı ekspertiz hizmetlerimizi güncel olarak vermekteyiz. Tesisimiz bünyesinde eskişehir motor testi ve eskişehir kaporta testi yanında bir çok test gerçekleştirilmekte olup aşağıda sıralanmaktadır.

Motor Performans Testleri

Dinamometre aygıtı ile yapılan bir test olup, motor gücü ve tork değerleri belirlenmektedir.

Arıza Testleri

Test edilecek araca zarar verilmeksizin diagnostik aygıt ve bilgisayarlar yardımıyla gerçekleştirilen bir test hizmetidir. Bu test sonucunda, aracın çeşitli bölümlerinde bir arıza olup olmadığı tespit edilir.

Kaporta ve Boya Testleri

Spesifik ölçme ekipmanları ile aracın kaportasında tarama yapılır. Bu test sonrasında, araç üzerinde herhangi bir boya işleminin uygulanıp uygulanmadığı tespit edilir.

Süspansiyon Kontrolü Testleri

Tamamen ilgili test için geliştirilmiş Maha adlı ekipman yardımıyla ölçümler yapılmaktadır. Test sürüşlerinde fark edilemeyen durumlar, kullanılan ekipman sayesinde kolayca belirlenir ve sonuca ilişkin raporlar hazırlanır.

Araç Alt Aksamının Kontrolü ve Testleri

Zarar vermeden kaldırılmış aracın altındaki aksam, uzman ekip tarafından gözlenerek kontrol edilmektedir. Bu kontrol esnasında, rotlar, egzoz, şase ve diğer kısımlar kontrol edilirken, yağ sızıntısının olup olmadığı da dikkatlice gözlenmektedir.

Frenler İçin Sağlamlık Testleri

Spesifik ekipmanların kullanıldığı titizlikle uygulanan bir test çeşididir. Araç fren sistemi ve el freni performansı, detaylıca incelenerek sonuçlar grafiklere dökülerek değerlendirmeye tabi tutulur.

Rot Balans, Yanal Kayma ve Hareket Kabiliyeti Testi

Aracın belli bir uzaklıkta ve düz bir yolda gidişi esnasında, direksiyondaki sapma oranını belirlemeye yarayan bir test yöntemidir. Sapma limitleri ve elde edilen değerlerin karşılaştırılması sonucunda herhangi bir sorunun olup olmadığı tespit edilir.

Sonuçların Değerlendirilmesi

Gerçekleştirilen tüm bu testlerin ardından sonuçları içeren ayrıntılı bir eskişehir ekspertiz raporu olarak müşterilerimize sunulmaktadır. Verilen rapor, tamamen firmamız garantili ve teminatı altındadır. Müşterilerimizin talepleri doğrultusunda, satın alınacak araç için spesifik teknik analizler yapılabilmektedir.

Diğer Hizmetlerimiz

Bayilerimiz tarafından Eskişehir egzoz emisyon ölçümü de yapılmaktadır ve egzoz pulu verilebilmektedir. Benzin, LPG veya dizel araç tiplerinin tümünde, standartlar dahilinde emisyon ölçümleri tarafımızca yapılarak emisyon pulları verilmektedir. Ayrıca, muayeneye girmesi gereken araçların sorunsuz bir şekilde kontrolden geçmeleri için muayene öncesi inceleme ve gerekli testler, tesislerimizde gerçekleştirilerek sonuçlar detaylı olarak raporlanmaktadır.

Book online now &
SAVE
10%
On Your Ride

DOWNLOAD OUR APP

About the Author

Buy Avada Now

Subscribe Today

Subscribe to our monthly newsletter to receive all of the latest news and articles directly to your inbox.

Discussion

Testimonials

“Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.”

Mike Smith – Brooklyn, NY

Related Posts

If you enjoyed reading this, then please explore our other articles below:

Back to News

Don’t want to use the app?

No problem, book online or give us a call!

BOOK ONLINE
CALL TO BOOK
BOOK ONLINE
CALL TO BOOK